25 Ağustos 2014, 11:08 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

MEMLEKET MESELESİ

MEMLEKET MESELESİ

Serhan Demir

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 1847 kez okunmuştur


Açık konuşmak gerekirse Orduspor’un bugünkü duruma düşmesi bu formanın ve renklerin aşağılanmasıdır. Biz Orduspor taraftarları için kahredici bir durumdur.

Orduspor’un bu duruma gelmesindeki  ayıp kimindir… Suçlusu kimdir?

Bunları sormak ve sorgulamak, birbirimizi suçlamak  için vakit yok!

‘Orduspor’u bu duruma düşürenler kurtarsın’ söylemi de, bahane üretmek ve kötü niyetten ibaret.

Ortada bir sorun varsa, ÇÖZÜME ODAKLANMALIYIZ.

31 Ağustos tarihine kadar vakit var. Tek çare; 2 Milyon 300 BİN liralık kaynağın oluşturulması.

Önümüzde ise iki yol var.

Ya Orduspor’a sırtımızı dönüp, kaderine teslim edeceğiz. (Sonuç;  her sene küme düşerek soluğu amatör kümede almak.)

Ya da Orduspor’un kurtuluş savaşında, çözümün birer parçası olacağız. Ancak dikkat çekerim ki; samimiyetsiz bir şekilde değil… Herkes gücü yettiği kadar olacak. Koskoca iş adamları, bürokratlar ve siyasilerin Orduspor’a destek olacağı mecra, ne forma ne de kombine kampanyasıdır.

Ve koskoca iş adamları, siyasiler ve bürokratlar ‘ben şu kadar forma alıyorum, gerisine karışmam’ diyerek bu işten sıyrılamazlar, sıyrılmamalılar.

BİRBİRİMİZİ KANDIRMAYALIM

Tamam… Forma ve kombine kampanyanları çok  güzel.  Kulübe illa ki büyük katkı sağlayacak. Ancak gerçekçi olmak gerekirse, kombine ve forma kampanyasının bu kısa süreçte, Orduspor’un 2 milyon 300 bin liralık derdine çare olamayacağı aşikar! Bu nedenle özellikle iş adamları ‘52 forma’ almak yerine, kulübe sponsor olmalıdır. Bu davranışta olan kişilerdir, samimi olanlar. Bir taraftan, bu ilin vatandaşlarından milyonlar kazanan iş adamlarına, diğer taraftan 52 adet forma alıp kenara çekilmek yakışmaaaaaaazzz!

Ayrıca; Orduspor’un mevcut durumunu sadece Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın üzerine yüklemek, büyük haksızlıktır. Ancak bilinmelidir ki, 3 aylık gibi bir süre içerisinde Orduspor’a tüm imkanları seferber eden, hatta 3 milyon 500 bin lira gibi kulübe önemli bir destek sağlayan Başkan Yılmaz’ın, bu bir haftalık süreçteki tutumu, suyun akışını değiştirecek tek kuvvettir.

Eğer Orduspor’u, kurda kuşa yem olmaktan kurtarırsak, kulübümüzün tekrar Süper Lig hedefine oynayacağı muhakkaktır. Orduspor’a omuz veren iş adamları da bu kulübün sponsoru olarak, yaptıkları yatırımın karşılığını fazlasıyla alacaktır.

Sözün özü Orduspor’un öncelikli ihtiyacı olan rakam; 2 milyon 300 bin lira... Sayın Başkan Enver Yılmaz, Orduspor Başkanı Nedim Türkmen’in bu sorunu çözmek zorunda olduğunu söyledi ve bu sorunun şimdilik çözüldüğüne inanıyorum.

Ve günlerdir Altaş TV ailesinin büyük emek sarf ettiği kampanyaya da değinmeden geçmeyeceğim. Bu kampanya, hepimize aidiyet duygumuzu hatırlattı. Adeta; memleketin birlik, beraberlik, sosyal dayanışma projesine dönüştü. Dar gelirli vatandaşlar bile yardımcı olmaya çalıştılar. Bence paradan önemli olan, Orduspor’un üzerindeki bu ölü toprağının kalkmasıdır. Gelecek desteklerin öneminden daha çok Orduspor camiasının ayağa kalkışı ve Orduspor’un küllerinden doğması olarak algılanmalı bu...

Bir gazeteci olarak, bu kampanya için gece gündüz çaba sarf eden Altaş TV ailesine ve dolayısı ile sevgili meslektaşlarım Mustafa Özdoğru, Mustafa Altuntaş ve Ahmet Öztürk’ün yanısıra facebook ve twitter üzerinden bu yardımların takipçisi olan OrdusporFan sayfası adminlerine  birkez daha teşekkür ediyorum.

SAYGILARIMLA


 Orduspor - MoRBeYaZ.NeT internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Orduspor - MoRBeYaZ.NeT Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları


ORDUSPOR - BUCASPOR
Tarih : 07 ARALIK 2014
Saat : 13:30
Stad : ORDU 19 EYLÜL

Puan Durumu - Canlı Skor - Fikstür
Bizi Takip Edin :
Kalan Süre:

ANKET

Ziya DOĞAN sizce başarılı olabilir mi ?Reklam Alanı

Reklamlar

Sitede yeralan haber ve içeriklerin izin almaksızın kullanılması yasaktır. Site yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Bu site Orduspor Taraftar Sitesidir. Resmi Siteyle bir ilgisi yoktur. (c) 2005 - Altyapı : Mydesign Haber Sistemi

Adres : Bucak Mahallesi. 431 Sokak. No :2/1 52200 ORDU Siteyle ilgili bilgi almak için admin@morbeyaz.net mail adresini kullanabilirsiniz.
Tel :-
Faks : -
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]