20 Mayıs 2013, 20:22 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

Gözden Kaçanlar

Gözden Kaçanlar

Salih Dikmen

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 2510 kez okunmuştur

Sevgili Ordusporlular...

Şimdi takımımız ‘başarıdan başarıya koşuyor’ diye yazmıyoruz bu satırları...
Ama biliyoruz ki Orduspor sevgisi küme düşmeyle bitmez.

İşte bu nedenle biz, her hafta, aklımıza takılan bir konuyu alıyor, sizlerle paylaşıyoruz. Amacımız, görülmeyenleri göstermeye çalışmak... Böyle bir girişin (açıklamanın) ardından  geçelim bu hafta camiada ‘soğuk duş’ etkisi yaratan ve gündemi sarsan ‘basın toplantısına’…

Önceki gün Orduspor eski Başkanlarından Şükrü Bodur, bir basın açıklaması yaparken; Nedim Türkmen ve yönetimini adeta topa tuttu. Birçok konu üzerinden Başkan Türkmen’i eleştiri yağmuruna tutan Bodur, birçok gerçeği de görmezden geldi.

26 yıllık özleme son veren Başkan Türkmen ve yönetim kurulunu bu takımı Süper Lig’e çıkardığı zaman taktir etmeyenlerin bugün de bu yönetimi acımasızca eleştirmeye hakları yoktur. Eleştiri hakkı Orduspor’u  gönülden ve çıkarsız sevenlerindir. Israrla bu takımın kayyumdan alınmadığını söyleyenlere bir çift sözüm var: “Bir takımın kayyuma devredilmesi için illa mahkeme kararı gerekmez. 2009 yılında mülki idarenin ikinci adamı yani dönemin Vali Yardımcısı Fikret Çavuş kulübün başkanı olmuştu. Sorarım size bundan ala kayyum mu olur?” O zamanlar transfer tahtası kapalı ve borç batağında olan bu kulüp Başkan Türkmen’in başa gelmesiyle idari anlamda çağ atlamıştır. Kulüp tesisleri beş yıldızlı otel konforuna kavuşurken; antrenman sahaları ve 19 Eylül Stadı yenilendi. Her alanda ve her yerde kurumsallaşılırken; bu süreçte Orduspor kabuğunu kırdı.

Eleştiride yapıcı olunmalı

Gelelim bugüne sezon bitti ve takım küme düştü. 2013 Orduspor için şanssızlıklarla dolu bir sene oldu. Hakem hataları, yapılan bir takım yanlışlar takımın küme düşmesinde büyük rol oynadı. Olan oldu. Bir atasözü vardır ‘Araba devrilince yol gösteren çok olur’ diye… Şu anda durum aynen bu sözü hatırlatıyor. Herkes eleştiri sırasına giriyor. Fırsattan istifade bir tekme de ben atayım düşüncesiyle hareket ediyor. Başarıyı tebrik etmeyenlerin bugün eleştiri yapmaları çok acınası bir durum. Yıkıcı değil yapıcı eleştiriler yapılmasının bu kulübün geleceğini daha olumlu etkileyeceği düşüncesini taşıyanlardanım.

Bugün acımasızca Başkan Türkmen’i eleştirenler, geçmişte kulüpten olan alacakları için kulübe temlik koymadılar mı? Kulübü başkansız ortalıkta bırakanlar şimdi takımın küme düşmesinden faydalanarak haksız ithamlarda bulunuyorlar. Bu kulüp ne hallerden ne durumlara geldi bir düşünmekte fayda var. Fazla değil bundan birkaç yıl öncesine gidelim ve Orduspor’un içinde bulunduğu vaziyet-i ahvali hatırlayalım. Koca kulüp kayyuma devredilmiş, bir tek sahip çıkanı olmayan bir halde idi. Bırakın Süper Lig’e çıkmayı herkes alt lige düşecek diye beklenti içindeydi. Tam bu noktada Nedim Türkmen çıktı ortaya ve rüzgarı tersine çevirdi. Büyük riskleri göze alarak bu kulübü ayağa kaldırdı. Şu an gelinen duruma bir bakalım, Süper Lig’de mücadele eden, çıtayı yükseltmiş, yapılan ve yapılması planlanan icraatlarla, Ordu’da ve Türkiye’nin ve Dünya’nın birçok ülkesinde yaşayan bütün Ordulularda heyecan yaratan ve göğsünü kabartan bir Orduspor ortaya çıkmış. Yenilenen sahalar, yapılacak tesislerle ilgili atılan adımlar, ortaya konulan projeler… Bugün bunları görmezden gelmek en hafif tabiri ile insafsızlıktır.

Salih Dikmen


 Orduspor - MoRBeYaZ.NeT internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Orduspor - MoRBeYaZ.NeT Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları


ORDUSPOR - BUCASPOR
Tarih : 07 ARALIK 2014
Saat : 13:30
Stad : ORDU 19 EYLÜL

Puan Durumu - Canlı Skor - Fikstür
Bizi Takip Edin :
Kalan Süre:

ANKET

Ziya DOĞAN sizce başarılı olabilir mi ?Reklam Alanı

Reklamlar

Sitede yeralan haber ve içeriklerin izin almaksızın kullanılması yasaktır. Site yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Bu site Orduspor Taraftar Sitesidir. Resmi Siteyle bir ilgisi yoktur. (c) 2005 - Altyapı : Mydesign Haber Sistemi

Adres : Bucak Mahallesi. 431 Sokak. No :2/1 52200 ORDU Siteyle ilgili bilgi almak için admin@morbeyaz.net mail adresini kullanabilirsiniz.
Tel :-
Faks : -
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]