13 Mayıs 2013, 18:22 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

Orduspor üzerine açık mektup !

Orduspor üzerine açık mektup !

Serhan Demir

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 3322 kez okunmuştur

İlk sözüm kalem erbabına…

Salt tiraj ve rating uğruna Orduspor’da kaos ve kargaşa ortamı yaratan “bazı basın yayın organlarına.”  

Orduspor’un başarısızlığı üzerine bir gelecek inşa etmeye çalışanlara, buradan açıkça sesleniyorum…

Konunun yakın takipçileri iyi bilir, bilmeyenler için kısaca özetleyeyim…

Son günlerde, görüyoruz ki, kimi kalem erbabı kişisel sebepler yüzünden, başkanla ‘hesaplaşma’yı taraftar üzerinden yapmaya yelteniyor. Şüphe yok ki, bunların tamamı “Orduspor’u çok seviyor, onu en iyi biz eleştiririz, bütün doğruları biz biliriz” iddiasıyla yazıp çiziyorlar…

İyi de seven insan, sevdiğine zarar verip, onu karalar mı?

Orduspor’un iyi günlerinde tek satır yazmayıp, bu günlerde; “Bütün bunların sorumlusu başkandır ve buna çanak tutanlardır” diyerek, Orduspor taraftarını kamplara bölmek, tribünlere şiddet ve öfkeyi taşımak, kendi meslektaşlarını tribünlerin önüne atmak, dobra olmak mıdır, yoksa eyyamcılık mıdır?

Şehirde ayağına taş takılan olsa ilk ‘siz’ ellerinizi ovuşturursunuz? Niye? Çünkü ‘düşene’ en okkalı tekmeyi ben atayım, diye… Veya bu kaostan nasıl bir çıkar elde edebilirim, diye… Bu mudur usta yazarlık?!

Allah aşkına, yeter artık!. İhtirasınızın, sorumsuzluğun bu kadarı, bu gidişle hepimize zarar verecek, unutmayın... Orduspor hassas bir süreçten geçiyor. Üstelik başka Orduspor  da yok, asıl bunu unutmayın!

Eleştirilerinizi; yol gösterme olarak yapamadınız hiçbir zaman.

Eleştiri yapmayı; hep bir saldırı biçimi olarak algıladınız.

Yoksa Orduspor kötü gittiği anlarda futbolcuları, yönetimi, teknik heyeti tribünlerin önüne atmanın, eyyamcılık yapmanın, ahkâm kesmenin, tribünlere oynamanın ‘beğenilen yazar’ olmak için en makul yol olduğunu ben de biliyorum.

Ancak bunu kendime yakıştıramıyorum…


İkinci mektubum da RENKTAŞLARIMA…

Öncelikle buradan,  bu kişilerin yazılarını okuyan veya takip eden Ordusporlu taraftarlara sesleniyorum…

Biliniz ki Orduspor’umuzun menfaatleri üzerine kurulmayan her yol bizim için yanlış ve dönülmezdir.

Sizlerden dileğim; dedi/kodulara kulak asarak boş yere sinir sahibi olmamanızdır.

En önemlisi de dosta düşmana inat, tüm Ordusporluların birlik ve bütünlüğüne katkı sağlamanızdır. Bundan dolayıdır ki… Tüm camiamızı her koşulda her şartta birlik ve beraberliğe davet etmenin, hepimizin görevi olduğunu düşünüyorum. “Orduspor ailemizin” tarihinde belki de hiç görülmemiş düzeyde tek ses, tek nefes olması zamanı geldi.  

Ordusporluluk öyle büyük bir ailedir ki, onunla yaşayanlar, onu bir hayat biçimi olarak kabul edenlerin; rencide olmasına, hırpalanmasına, hor görülmesine, hakarete uğramasına, en ufak boyun bükmesine asla tahammül etmezler.

Ordusporumuz sadece bir spor kulübü değil, yaşadığımız şehrin hikâyesi...

Ordu’nun simgesi, iftiharı, gözdesi...

Mor Beyazlı bir forma ya da bir arma değil sadece; memleketimizin simgesi...

Büyükler diye tabir edilen (Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş) kulübün taraftarları, takımları şampiyon olmasa açarlar isyan bayrağını… Fakat 26 sezon Süper Lig’i görmesek bile, Orduspor ve biz taraftarı, takımını hep bağrına basar.

İşte bu fark, hiçbir kulüpte benzeri olmayan biz Orduspor sevenlerine aittir. Ve biz Orduspor sevenlerine, düşene tekme atmak değil, el uzatmak yakışır. Özellikle de mevzu bahis çok sevdiğimiz Orduspor’sa…

Gerçek şu ki; Orduspor’u bugünlere birlik ve beraberliğe inanan herkes; genciyle yaşlısıyla buralara birlikte getirdik. Tek başına hiçbirimiz yeteri kadar güçlü değiliz. Biz ‘birlik’ olduğumuzda güçlüyüz.

Son sözüm Sayın Başkan NEDİM TÜRKMEN’E…

Öncelikle yaptıklarınızı hiç unutmacağız… Bir sürü sorunu yüklenip Orduspor’un başkanı oldunuz. Misyonsa misyon, vizyonsa vizyon, projeyse proje, fedakârlıksa fedakârlık, hepsini yaptınız… Olmaz zamanlarda kimseden bir kuruş destek almadan en olmaz işleri başardınız. Stat, tesisler onarılmış, kurumsallaşma dönülmez yolda, tamam, ama futbolda bazı şeyler hep eksik kalıyor. Ordusporlular; yeteneği ya da uyruğu ne olursa olsun, çatlayana kadar koşan, korkusuzca ve yıldırana kadar mücadele eden, oyun disiplininden kopmayan,  her yönüyle takım olduklarını ortaya koyan ve formasının hakkını veren bir takım istiyorlar sahada. Skor ve kurumsallaşma sonraki iş. Yani bu istek, uçuk kaçık, ütopik ya da ekstra bir şey değil. Hector Cuper öncülüğünde sezon başında takıma kazandırdığınız, kısaca aylardır ‘ha bugün, ha yarın’ adam olurlar diye sabırla beklediğimiz bu sorumsuz profesyonellerin, topunu birden gönderebiliyorsanız, tek kelimeyle hepsine güle güle.

Şu anda küme düşmüş olabiliriz. Dibe vurmuş olabiliriz ancak camia olarak azmedersek herkesten daha da yükseğe sıçrayabiliriz… Bu, en başta sizin elinizde… Kabul! Süper Lig kupasını bile bu memlekete getirseniz, sizi asla benimseyemeyecek, kabullenemeyecek bir kitle mevcut. Kimi, kişisel nedenlerden, kimi şahsi çıkarlardan, kimi de ideolojik nedenlerle bir “Nedim Türkmen Sendromu” yaşıyor. Gelişiminizi, başarınızı hazmedemiyorlar. Başarısızlıkta ise sizi alaşağı etmek için pusuda bekliyorlar. Ama bunlar çok azınlık bir kitle!.. Bunu siz de biliyorsunuz. Taraftarların çok büyük bir bölümü hala sizin arkanızda... Size inanıyor, güveniyor. Sizi seviyor, duruşunuzu, Orduspor’a verdiğiniz emekleri takdir ediyor.

Kısacası; Süper Lig’de iki sezondur sizin öncülüğünüzde, eğilmedik, bükülmedik, el etek öpmedik, belki sahada tam olarak değil ama tribünlerde onurumuzla mücadele ettik. Ayrıcalıklıyız, yalnız kalsak da. Başkan olarak uzun yıllar boyu görevinizin başında olmanızı, onur ve gururunuzdan ödün vermemenizi istiyoruz.

Unutulan ya da unutturulmaya çalışan mutlulukların yeniden yaşanması dileğiyle…

Esen kalın…

Serhan DEMİR


 Orduspor - MoRBeYaZ.NeT internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Orduspor - MoRBeYaZ.NeT Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları


ORDUSPOR - BUCASPOR
Tarih : 07 ARALIK 2014
Saat : 13:30
Stad : ORDU 19 EYLÜL

Puan Durumu - Canlı Skor - Fikstür
Bizi Takip Edin :
Kalan Süre:

ANKET

Ziya DOĞAN sizce başarılı olabilir mi ?Reklam Alanı

Reklamlar

Sitede yeralan haber ve içeriklerin izin almaksızın kullanılması yasaktır. Site yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Bu site Orduspor Taraftar Sitesidir. Resmi Siteyle bir ilgisi yoktur. (c) 2005 - Altyapı : Mydesign Haber Sistemi

Adres : Bucak Mahallesi. 431 Sokak. No :2/1 52200 ORDU Siteyle ilgili bilgi almak için admin@morbeyaz.net mail adresini kullanabilirsiniz.
Tel :-
Faks : -
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]