27 Aralık 2012, 02:34 - Anasayfa | Yazarlar Haberi yazdır

Geçmişi Unutmayın !

Geçmişi Unutmayın !

Salih Dikmen

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş
Bu köşe yazısı 1449 kez okunmuştur

Orduspor Başkanı Nedim Türkmen, sezon başında kendilerine maddi yardımda bulunan kuruluşların isimlerini kamuoyu ile paylaştı. Yapılan toplam yardım gerçekten Ordu’ya yakışmayacak boyuttaydı sadece 18 firma, 1 Milyon 200 bin lira ile destek oldu.

26 yıl sonra Süper Lig’e çıkmış; ilk yılında takımın başına Hector Cuper gibi bir Dünya markasını getirmiş ve ligde kalmayı başarmış olan Orduspor, bu sezon Başkan Türkmen’in geniş vizyonu sayesinde büyük hedeflere gözünü dikmiş. Başkan Türkmen’in koyduğu Avrupa hedefi ve tesisleşme konusunda attığı bunca adıma rağmen Ordu’da bu takıma verilen desteğin bu kadar az ve komik durumda olması bu şehir adına üzücü bir tablo.
 
Geçmişi unutmayalım!
 
Fazla değil bundan birkaç yıl öncesine gidelim ve Orduspor’un içinde bulunduğu vaziyet-i ahvalı hatırlayalım. Koca kulüp kayyuma devredilmiş, bir tek sahip çıkanı olmayan bir halde idi. Bırakın Süper Lig’e çıkmayı herkes alt lige düşecek diye beklenti içindeydi. Tam bu noktada Nedim Türkmen çıktı ortaya ve rüzgarı tersine çevirdi. Büyük riskleri göze alarak bu kulübü ayağa kaldırdı. Şu an gelinen duruma bir bakalım, Süper Lig’de mücadele eden, çıtayı yükseltmiş, yapılan ve yapılması planlanan icraatlarla, Ordu’da ve Türkiye’nin ve Dünya’nın birçok ülkesinde yaşayan bütün Ordulularda heyecan yaratan ve göğsünü kabartan bir Orduspor ortaya çıkmış. Yenilenen sahalar, yapılacak tesislerle ilgili atılan adımlar, ortaya konulan projeler… Bugün bunları görmezden gelmek en hafif tabiri ile insafsızlıktır.
 
Başkan Nedim Türkmen, -eski başkanlara saygısızlık etmek değil amacım- Orduspor’un efsane başkanı olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bu idari yapı ve Başkan Türkmen’in geniş bir vizyon ve çalışkanlığa sahip olduğu sürece Orduspor’un belirlediği hedeflere ulaşması işten bile değil. Orduspor bu sezon sadece 3 Bin kombine sattı. Burada önemli bir tezat var. Yapılan bunca transferin, belirlenen hedeflerin, taraftar üzerinde heyecan yaratıp kombine satışlarını yükseltmesi gerekirken rakamın 3 Binde kalması anlaşılamaz bir durum. Ben fındık fiyatlarının düşüklüğü ile açıklayabilirim şahsen bu durumu. Değinmeden geçemeyeceğim, yıllarca Orduspor’a bir lira destek vermeyip, protokol ve VİP tribünlerinde oturanlar hiç mi yüzünüz kızarmaz bu statta maç seyretmekten? Yazık çok yazık!
 
Son Söz: “Geçmişini bilmeyenin geleceğe faydası olmaz!”


 Orduspor - MoRBeYaZ.NeT internet sitelerinde yayınlanan haberler ve köşe yazılarının tüm hakları Orduspor - MoRBeYaZ.NeT Yayın Grubuna aittir. Kaynak gösterilerek dahi haberin veya köşe yazısının tamamı yazılı izin alınmaksızın kullanılamaz. Sadece alıntı yapılan haberin veya köşe yazısının bir bölümü, alıntı yapılan habere/yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Yazara ait diğer köşe yazıları


ORDUSPOR - BUCASPOR
Tarih : 07 ARALIK 2014
Saat : 13:30
Stad : ORDU 19 EYLÜL

Puan Durumu - Canlı Skor - Fikstür
Bizi Takip Edin :
Kalan Süre:

ANKET

Ziya DOĞAN sizce başarılı olabilir mi ?Reklam Alanı

Reklamlar

Sitede yeralan haber ve içeriklerin izin almaksızın kullanılması yasaktır. Site yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Bu site Orduspor Taraftar Sitesidir. Resmi Siteyle bir ilgisi yoktur. (c) 2005 - Altyapı : Mydesign Haber Sistemi

Adres : Bucak Mahallesi. 431 Sokak. No :2/1 52200 ORDU Siteyle ilgili bilgi almak için admin@morbeyaz.net mail adresini kullanabilirsiniz.
Tel :-
Faks : -
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]